Liellopa šķiņķis nāk no liellopa augšstilba muskuļa – tas ir viens no lielākajiem un spēcīgākajiem muskuļiem, kas palīdz dzīvniekam kustēties.
Šķiņķim ir raksturīga liesa, blīva, šķiedraina tekstūra ar zemu tauku saturu un vidēju saistaudu daudzumu. Pareizas pagatavošanas laikā gaļa kļūst maiga un sulīga – tam nepieciešama lēna gatavošana zemā temperatūrā, sautēšana šķidrumā vai marinēšana pirms cepšanas.
Ja jums patīk šķiņķis, noteikti pamēģiniet arī citus liesos liellopa gaļas gabalus! Būs interesanti salīdzināt, kā atšķiras tekstūra šķiņķim, lāpstiņai, langetam un kakla karbonādei – katram ir savs raksturs un gatavošanas noslēpumi.
Liellopa šķiņķi iepakojam vakuumā, kas aizsargā gaļu no oksidēšanās. Šis iepakojums saglabā produkta svaigumu un novērš pelēkas nokrāsas veidošanos – pazīmi, ka gaļā sākušas vairoties baktērijas un tā vairs nav piemērota lietošanai svaigā veidā.
Ražošanā uzglabājam gaļu 0 līdz +2°C temperatūrā. Šādos apstākļos vakuumiepakota gaļa var saglabāt kvalitāti līdz 2–4 mēnešiem, taču uz etiķetes norādām 8 dienu termiņu. Tas tāpēc, ka mājas ledusskapī temperatūras svārstības un biežā durvju virināšana saīsina produkta derīguma laiku.
Lai baudītu augstāko kvalitāti, sekojiet uz iepakojuma norādītajiem uzglabāšanas nosacījumiem.
Liellopa gaļas šķiņķim vajag mazliet vairāk rūpju! Lai tas būtu sulīgs un mīksts, ieteicams to marinēt vismaz 6, bet ideāli – līdz pat 24 stundām. Marinādei pievienojiet kaut ko skābu, piemēram, citronu sulu, etiķi, kefīru, jogurtu vai vīnu – tās palīdzēs mīkstināt gaļas šķiedras. Ja gribas vēl labāku rezultātu, varat arī viegli izdauzīt gaļu vai izmantot speciālu gaļas mīkstinātāju.
Padoms: Vienmēr grieziet gaļu perpendikulāri šķiedrām plānās šķēlēs (2-3 mm), lai nodrošinātu maksimālu maigumu.